Günümüz teknolojilerine ayak uydurmak deyimi, teknolojinin tam kalbinde bulunmak ve etkileşim halinde olmakla mümkün olabiliyor.

VR yani Virtual Realistic deneyimi, ışınlanmayı henüz keşfedememiş insanlık için, radyıo, televizyon, telefon ve internetten sonra uzakları kaliteli gerçeklikle yakın kılıyor. Dikkatinizi çekmiştir. Saydığım icatların biri diğerinden bir adım daha fazla gerçeklik sunmakla birlikte, VR teknolojiler bunu bir adım daha ileriye taşımış durumda.Örnek vermek gerekirse Belekteki bir Golf sahasını gözlemlemek isteyen Tiger Woods Amerika'daki ofisinden VR gözlük kullanarak bütün delikleri sanki Belek'e ışınlanmış gibi gözlemleyebiliyor. Peki bunu nasıl sağlıyoruz ?  Gerekli olan karmaşık yazılımların yanı sıra, bütün bir Golf sahasının, havadan ve yere yakın görüntülerini almak için profesyonel bir drone ve 360 derece 4K video çekim yapabilmek için 6 ila 16 adet arası GOPro Black Edition kameraya sahip olmamız gerekiyor. Tüm bu araç gereçlerin donanımdan yazılıma kadar olan süreci, projelerinizin sizin hayal ettiğiniz ölçülere çıkabilmesi için tarafımızdan karşılanabilmektedir. Sadece gerçek görüntülerle kalmayıp, Mimari projeleriniz için , yine VR ortamda müşterilerinize veya sektörünüze sunma olanağı yaratmak amacıyla, Cinema 4D gibi programlarla Motion Tracking gibi sistemleri kullanarak sanal 3D dünyasında da sizlere hizmet vermekten gurur duyarız. 

Örnek 360 Video 
(Mausunuzu basılı tutup videoyu 360 derece hareket ettirebilirsiniz)

GOPro Black Edition x6 & 360 VR Handle

DJI Inspire 1 & Zenmuse X3

Reklam ve tanıtım filmeleri başta olmak üzere, firmalara ve tüm yerel veya ulusal medya organlarına, teaser, jingle spot, film müzikleri, backgroundlar kompoze etmeyi başta bir hobi olarak yapsam da şimdiler de benim de pek anlam veremediğim bir şekilde profesyonelliğe dökmek zorunda kaldım. Piyasadaki telif problemlerinin de bunda payı büyük oldu. hi-hatle trampetin soundunu ayrı kanallardan almayı başarabilecek kadar mikrofonlamayı öğrendiğim gün, bu işte aranje kadar teknik anlamda da hassasiyetin önemine vardım. Ne diyorduk ?

Herşeyin başı MERAK!

-
00:00 / 00:00
© 2016 ALL RIGHTS RESERVED KK CREATIVE WORKS LTD ŞTİ.  BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR.